راهیان ولایت

تا خو ن در رگ ماست ...........

کامپیوتر قسمت دوم

کامپیوتر

فایروال ( firewall ) چیست؟

یک فایروال از شبکه شما در برابر ترافیک ناخواسته و همچنین نفوذ دیگران به کامپیوتر شما حفاظت می کند. توابع اولیه یک فایروال به این صورت هستند که اجازه می دهند ترافیک خوب عبور کند و ترافیک بد را مسدود می کنند! مهمترین قسمت یک فایروال ویژگی کنترل دستیابی آن است که بین ترافیک خوب و بد تمایز قائل می شود.

وقتی آن را نصب می کنید فایروال بین کامپیوتر شما و اینترنت قرار می گیرد. فایروال به شما اجازه می دهد صفحات وب را ببینید و به آنها دسترسی داشته باشید، فایل download کنید، چت کنید و ... . در حالیکه مطمئن هستید افراد دیگری که در اینترنت مشغول هستند نمی توانند به کامپیوتر شما دست درازی کنند. بعضی از فایروالها نرم افزارهایی هستند که روی کامپیوتر اجرا می شوند اما فایروالهای دیگر به صورت سخت افزاری ساخته شده اند و کل شبکه را از حمله مصون می کنند.

فارسی کردن اعداد در ورد 2007

با استفاده از این ترفند هر وقت زبان فارسی را انتخاب کنید اعداد فارسی و هر وقت زبان انگلیسی را انتخاب کنید اعداد انگلیسی مینویسه و فقط مخصوص ورد 2007 هست.
1.
برای اینکار ابتدا به منوی اصلی ورد بروید و Word Option را انتخاب کنید.

2. سپس از منوی Advanced، گزینه Numeral را انتخاب کنید و از لیست کشویی آن Context را انتخاب کنید و OK بزنید.

حالا ورد را ببندید و دوباره باز کنید. تمام شد! الان هر وقت در ورد کیبرد را فارسی کنید اعداد فارسی و هر وقت انگلیسی کنید اعداد انگلیسی مینویسه!

ترفند ورود 2007

اگر در حال تایپ کردن یک متن انگلیسی هستید و به دنبال مترادف یک کلمه خاص می گردید ، کافیست نشانگر را در کنار و یا در زیر کلمه مربوطه ببرید و کلیدهای Shift + F7 را فشار دهید.با این کار فهرستی از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمایش داده میشود.

(File Transfer Protocol) FTP

FTP  یا پروتکل انتقال فایل به منظور انتقال فایل از طریق شبکه ایجاد گشته است، اما هیچ نوع رمزنگاری را پشتیبانی نمی کند. FTP حتی کلمات عبور را نیز بصورت رمزنشده انتقال می دهد، و به این ترتیب اجازه سوءاستفاده آسان از سیستم را می دهد. بسیاری سرویس ها  FTP بی نام را اجراء می کنند که حتی نیاز به کلمه عبور را نیز مرتفع می سازد (اگرچه در این صورت کلمات عبور نمی توانند شنیده یا دزدیده شوند)

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه 5 فروردین 1388 توسط رهروان ولایت | نظرات ()
پيوندهاي روزانه
مطالب اخير
آرشيو مطالب
نويسندگان
آمار سايت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات